DOBROVOLNICKÉ CENTRUM

 

Dobrovolnické centrum Krůček aktuálně  nabízí činnosti ( možnost získání praxe,  seberealizace, naplnění osobnostních cílů atd.) v těchto  neziskových organizacích:

1. Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy, z.s.

A. Účast na vybraných pravidelných dílnách MC pro rodiny s dětmi v rolích pomocných lektorek/lektorů. Tyto dílny jsou od pondělí do pátku a jsou tematicky rozděleny dle věku dětí a jejich druhu (např. výtvarné, hudebně-pohybové dílny, zdravý životní styl, autisté aj.). Spolu s lektorkou se budou dobrovolníci/ce snažit zapojit rodiny do tvůrčího procesu, motivovat je k aktivní spolupráci a ke zpětné vazbě.

B. Dobrovolníci/ice mohou pomáhat při hlídání dětí v Babykrůčku, kde jsou děti bez rodičů od 0 do 6 let. Dobrovolník se za asistence „hlídacích tet“ učí respektujícímu přístupu k dětem, používat montessori prvky výuky, vést tvořivé či pohybové dílny, pomáhat s péčí o děti.

C. Větší akce pro veřejnost (asi 50-300 lidí) se konají cca 1x měsíčně Zde je velmi důležitá spolupráce celého týmu. Je potřeba zorganizovat celou skupinu lidí a vymyslet program pro veřejnost. Dobrovolníci či dobrovolnice se stávají součástí týmu a podílejí se na realizaci celé akce dle jejich možností, schopností a ochoty ke spolupráci. Zde se využívají i krátkodobí dobrovolníci.

D. Dobrovolníci/ice se zúčastnují 4 týdenních příměstských táborů pro děti, kde spolu s lektory tvoří program a provází děti táborovým dobrodružstvím.

2. Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy – akce pořádané školou

3. Hiporehabilitace Baneta, z.s. Janov: dobrovolník je lektor programů se zvířaty a dětmi předškolního věku, pomocná činnost, péče o koně (vše po zaškolení) 4. Napísku z.s. Kukle, lesní klub – dobrovolník vykonává pomocnou činnost, vypomáhá s programem pro děti, péče o děti v předškolním věku (hygiena, zajišťování osobní potřeby dětí, atd.), drobný úklid v zázemí, doprovod

5. Azylový dům pro matky s dětmi Svitavy Český červený kříž – klientky jsou ženy v tíživé životní situaci, které trpí ztrátou bydlení – jsou to osoby většinou nezaměstnané, sociálně slabé, někdy trpící domácím násilím. Klientky mají vždy nezletilé děti. Dobrovolníci vykonávají v organizaci tyto činnosti: praktická výuka a prohlubování kompetencí rodin v oblastech: organizace dne, péče o domácnost, úklid, péče o ošacení, výchova dětí, péče o děti, osobní hygiena, finanční hospodaření, nákup potravin, vaření, doprovody klientek.

6. Azylový dům pro muže Svitavy - doprovody a zvyšování kompetencí klientů Azylového domu pro muže a osob omezených ve správnosti, kterým město SY vykonává opatrovníka, organizace a výpomoc při " Potravinové pomoci", podpora při konání akcí města, možnost zajistit aktivity pro rodiny s dětmi

7. Městská knihovna ve Svitavách – pomoc při různorodých akcích knihovny

8. Středisko volného času Svitavy – pomoc při akcích pořádaných SVČ (výlety, tábory i jednorázové akce apod.) i na pravidelných zájmových kroužcích

9. ZŠ A MŠ Sokolovská 1 - pomoc při akcích pořádaných školou

10. ZŠ, Riegrova 4 Svitavy – pomoc při akcích pořádaných školou

11. Domov na Rozcestí Svitavy – doprovody klientů (lidé s mentálním handicapem), pomoc při vytváření a organizaci akcí Domova

12. Nemocnice Pardubického kraje – Svitavská nemocnice – návštěvy osamocených pacientů, předčítání pacientům na LDN ad. činnosti na různých odděleních nemocnice

13. Děti patří domů, z. s. – volnočasové aktivity a trávení času s dětmi z pěstounských rodin

 

Od 4. října BABYMASÁŽE DOČASNĚ NEPROBÍHAJÍ z personálních důvodů, předpokládaný "návrat" do programu je v listopadu. Informace zde a v týdenních programech na facebooku. Děkujeme za pochopení.

ZMĚNA V PRAVIDELNÉM PROGRAMU - v úterý dopoledne Montessori, ve čtvrtek Notička, odpolední změny, více informací v sekci Rodinné centrum - kluby. Těšíme se na vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

POSKYTUJE 10% SLEVU "na akce navíc" PRO ČLENY  MC KRŮČEK A REGISTROVANÉ V KPZ  VZP.

www.klubpevnehozdravi.cz/

Komunitní a kulturní centrum Fabrika
Wolkerova alej 92/18
568 02 Svitavy
737 236 152, 731 531 346 mckrucek@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode